Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У чоловіка 62 років діагностована доброякісна епітеліальна пухлина слизової оболонки сигмовидної кишки. З якого епітелію виникло вказане новоутворення?

2
У жінки 57 років на фоні післяопераційного перитоніту (запалення очеревини) розвинувся сепсис (бактеріальне зараження крові). За допомогою яких клітин печінки найбільшою мірою буде відбуватись виведення мікроорганізмів з крові?

3
У підслизовій основі губи локалізовані кінцеві секреторні відділи малих губних слинних залоз. Який секрет вони продукують?

4
На гістологічному препараті в складі слизової оболонки шлунка видно великі клітини округлої форми, цитоплазма їх оксифільна. На електронограмі в них виявляється багато мітохондрій і внутрішньоклітинних канальців. Яку назву мають ці клітини?

5
При обстеженні хворого виявлено аномалію розвитку епітелію слизової оболонки стравоходу. Яке ембріональне джерело зазнало пошкодження?

6
При захворюванні шлунково-кишкового тракту утворюється білий наліт на язиці. Які структури язика приймають у цьому участь?

7
При захворюваннях шлунка пошкоджується епітеліальна пластинка слизової оболонки. Який епітелій страждає при цьому?

8
У людини видiляється невелика кількість густої слини, знижена її ферментативна активнiсть, збiльшений вмiст слизу. Найбiльш iмовiрною причиною цього є порушення функцiї:

9
У хворого на хронічний ентероколіт (запалення кишки) виявлено порушення травлення та всмоктування білків в тонкій кишці внаслідок недостатньої кількості в кишковому соці дипептидаз. Порушенням функції яких клітин, що мають ацидофільні гранули та синтезують дипептидази, викликане це явище?

10
На гістологічному препараті представлено слизову оболонку органу. На поверхні ворсинок в епітеліальному пласті визначаються призматичні облямовані та келихоподібні клітини. До складу якого органу входять дані клітини?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100