Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
На гістологічному препараті представлено орган, у власній пластинці слизової оболонки якого знаходяться прості трубчасті залози, що складаються в основному з головних та парієтальних, а також слизових, шийкових ендокринних клітин. Визначте вид залоз.

2
У людини видiляється невелика кількість густої слини, знижена її ферментативна активнiсть, збiльшений вмiст слизу. Найбiльш iмовiрною причиною цього є порушення функцiї:

3
При виразковій хворобі дванадцятипалої кишки порушується функція дуоденальних залоз. До якого морфологічного типу екзокринних залоз відносяться вказані залози?

4
При хронічних запальних процесах слинних залоз спостерігається пошкодження епітелію вивідних проток. Який епітелій буде ушкоджуватись при цьому у посмугованих протоках великих слинних залоз?

5
У результаті тривалого лікування антибіотиками у хворого порушено процес травлення клітковини в товстій кишці. З чим це пов`язано?

6
В експерименті для вивчення функції та можливостей регенерації екзокринної частини підшлункової залози пошкоджують структурно-функціональні одиниці цієї частини. Які структури треба пошкодити для дослідження процесів регенерації?

7
У жінки 74 років діагностована злоякісна епітеліальна пухлина парієтальної очеревини. Який епітелій є джерелом розвитку пухлини?

8
В результаті травми пошкоджено епітелій слизової оболонки шлунка. За рахунок яких клітин буде здійснюватися його регенерація?

9
У жінки 57 років на фоні післяопераційного перитоніту (запалення очеревини) розвинувся сепсис (бактеріальне зараження крові). За допомогою яких клітин печінки найбільшою мірою буде відбуватись виведення мікроорганізмів з крові?

10
На гістологічному препараті в складі слизової оболонки шлунка видно великі клітини округлої форми, цитоплазма їх оксифільна. На електронограмі в них виявляється багато мітохондрій і внутрішньоклітинних канальців. Яку назву мають ці клітини?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100