Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При деяких захворюваннях печінки активізується функція клітин Купфера. Визначте, де в печінці локалізовані ці клітини?

2
У жінки 56 років при проведенні рН-метрії шлункового соку виявлена тотальна гіперацидність (підвищення кислотності). З порушенням функції яких клітин епітелію шлунка це пов`язано?

3
Відомо, що найчастіше запалення червоподібного відростка (апендицит) має місце після перенесених вірусних інфекцій. Які морфологічні особливості будови стінки червоподібного відростка сприяють цьому?

4
На гістологічному препараті представлено орган, у власній пластинці слизової оболонки якого знаходяться прості трубчасті залози, що складаються в основному з головних та парієтальних, а також слизових, шийкових ендокринних клітин. Визначте вид залоз.

5
У результаті тривалого лікування антибіотиками у хворого порушено процес травлення клітковини в товстій кишці. З чим це пов`язано?

6
У підслизовій основі губи локалізовані кінцеві секреторні відділи малих губних слинних залоз. Який секрет вони продукують?

7
При захворюванні шлунково-кишкового тракту утворюється білий наліт на язиці. Які структури язика приймають у цьому участь?

8
У чоловіка 62 років діагностована доброякісна епітеліальна пухлина слизової оболонки сигмовидної кишки. З якого епітелію виникло вказане новоутворення?

9
При морфологiчному аналiзi бiопсiйного матерiалу слизової оболонки стравоходу виявлено процес зроговiння епiтелiю. Який з означених нижче типiв епiтелiїв буде виявлено поряд з ураженою ділянкою слизової?

10
На гістологічному препараті в складі слизової оболонки шлунка видно великі клітини округлої форми, цитоплазма їх оксифільна. На електронограмі в них виявляється багато мітохондрій і внутрішньоклітинних канальців. Яку назву мають ці клітини?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100