Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При хронічних запальних процесах слинних залоз спостерігається пошкодження епітелію вивідних проток. Який епітелій буде ушкоджуватись при цьому у посмугованих протоках великих слинних залоз?

2
У жінки 25 років виявлено високу концентрацію вазоактивного поліпептиду в крові. За рахунок активності яких клітин підшлункової залози відбувається це підвищення?

3
В експерименті для вивчення функції та можливостей регенерації екзокринної частини підшлункової залози пошкоджують структурно-функціональні одиниці цієї частини. Які структури треба пошкодити для дослідження процесів регенерації?

4
У підслизовій основі губи локалізовані кінцеві секреторні відділи малих губних слинних залоз. Який секрет вони продукують?

5
У жінки 74 років діагностована злоякісна епітеліальна пухлина парієтальної очеревини. Який епітелій є джерелом розвитку пухлини?

6
При ендоскопічному обстеженні хворого з хронічним колітом (запалення товстої кишки) спостерігається редукція специфічних структур рельєфу товстої кишки. Які компоненти визначають особливості рельєфу слизової оболонки товстої кишки у нормі?

7
Препарати приготовлені з верхньої та нижньої третини стравоходу. За якою ознакою їх можна відрізнити?

8
При гострих панкреатитах (запалення підшлункової залози) насамперед спостерігається пошкодження екзокринної частини підшлункової залози. До якого морфологічного типу залоз відносять екзокринну частину підшлункової залози?

9
На гістологічному препараті представлено слизову оболонку органу. На поверхні ворсинок в епітеліальному пласті визначаються призматичні облямовані та келихоподібні клітини. До складу якого органу входять дані клітини?

10
У людини видiляється невелика кількість густої слини, знижена її ферментативна активнiсть, збiльшений вмiст слизу. Найбiльш iмовiрною причиною цього є порушення функцiї:

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100