Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
При виразковій хворобі дванадцятипалої кишки порушується функція дуоденальних залоз. До якого морфологічного типу екзокринних залоз відносяться вказані залози?

2
При деяких інфекціях відбувається пошкодження слинних залоз з порушенням їх структури. До якого морфологічного типу відносять підщелепну слинну залозу?

3
При обстеженні хворого виявлено аномалію розвитку епітелію слизової оболонки стравоходу. Яке ембріональне джерело зазнало пошкодження?

4
У жінки 57 років на фоні післяопераційного перитоніту (запалення очеревини) розвинувся сепсис (бактеріальне зараження крові). За допомогою яких клітин печінки найбільшою мірою буде відбуватись виведення мікроорганізмів з крові?

5
У жінки 25 років виявлено високу концентрацію вазоактивного поліпептиду в крові. За рахунок активності яких клітин підшлункової залози відбувається це підвищення?

6
В результаті травми пошкоджено епітелій слизової оболонки шлунка. За рахунок яких клітин буде здійснюватися його регенерація?

7
На гістологічному препараті в складі слизової оболонки шлунка видно великі клітини округлої форми, цитоплазма їх оксифільна. На електронограмі в них виявляється багато мітохондрій і внутрішньоклітинних канальців. Яку назву мають ці клітини?

8
При гострих панкреатитах (запалення підшлункової залози) насамперед спостерігається пошкодження екзокринної частини підшлункової залози. До якого морфологічного типу залоз відносять екзокринну частину підшлункової залози?

9
При захворюваннях шлунка пошкоджується епітеліальна пластинка слизової оболонки. Який епітелій страждає при цьому?

10
У хворого на хронічний ентероколіт (запалення кишки) виявлено порушення травлення та всмоктування білків в тонкій кишці внаслідок недостатньої кількості в кишковому соці дипептидаз. Порушенням функції яких клітин, що мають ацидофільні гранули та синтезують дипептидази, викликане це явище?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100