Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Відомо, що сечовивідні шляхи складаються із слизової оболонки, підслизової основи, м'язової та зовнішньої оболонок. Який з органів сечовивідних шляхів має особливості будови, що відрізняються від будови останніх органів цієї системи?

2
Відомо, що юкстагломерулярний апарат нирки має клітини-"рецептори", якІ уловлюють концентрацію натрія в сечі. Де знаходяться ці клітини в нирці?

3
На електронограмі показані клітини епітелія проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Утилізації яких речовин сприяють лізосоми?

4
У хворого спостерігається постійна спрага та виделення сильно разведеної сечі, що може бути пов`язано не тільки з патологією сечовидільної системи, але і з порушеннями гормо нальної регуляції. З порушенням секреції якого гормона гіпоталамуса найбільш імовірно пов`язана ця патологія?

5
Відомо, що паренхима нирки складається з нефронів, які за місцем локалізації канальців та ниркового тільця поділяють на кіркові, проміжні та юкстамедулярні. Яку кількість нефронів складають останні?

6
У дитини 6 рокІв в сечІ виявлено форменнІ елементи кров та бІлок. Про порушення якого процесу формування сечІ це свІдчить?

7
У людини 72 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у ділянці біля сечового міхурЯка вона за походженням?

8
При фізичному навантеженні збільшується циркуляція крові через нирки. Відомо, що в процесі сечоутворення приймають участь не всі нефрони одночасно. Частина структур приймає участь в регуляції кровообігу. Які структури забезпечують швидкий відток крові з нирки, тобто відіграють роль шунтів?

9
Відомо, що за добу у нирці утворюється біля 200 літрів первинної сечі. У проксимальному відділі канальців нирки здійснюється реабсорбція із первинної сечі білків, глюкози, електролитів та води. Яка речовина сприяє зворотньому всмоктуванню глюкози?

10
Юкстагломерулярний апарат продукує ренін, який приймає участь у регуляції кров'яного тиску, та еритропоетин, який стимулює кровотворення. Який показник є вирішальним у механізмі активації синтезу реніна?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100