Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Юкстагломерулярні клітини нирок виробляють ренін, який приймає участь в підтримці артериріального тиску. Які клітини, крім юкстагломерулярних, мають здатність продукувати ренін?

2
Відомо, що за добу у нирці утворюється біля 200 літрів первинної сечі. У проксимальному відділі канальців нирки здійснюється реабсорбція із первинної сечі білків, глюкози, електролитів та води. Яка речовина сприяє зворотньому всмоктуванню глюкози?

3
У людини 65 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у проміжній частині. Яка вона за походженням?

4
Відомо, що простагландини нирки викликають зниження тиску в судинах. Де в нирці знаходяться клітини, які виробляють вказані біологічно активні речовини?

5
Відомо, що в нирках крім клітин, які сприяють звуженню судин, є клітини, які чинять антигіпертензивну дію (знижують тиск). Де знаходяься ці клітини?

6
На електронограмі показані клітини епітелія проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка утворена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Реабсорбцію яких компонентів сечі зумовлюють численні інвагінації плазмолеми у базальній частині цих клітин?

7
На гістологічному зрізі мозкової речовини нирки виявляються канальці, стінка яких вистелена кубічним епітелієм, цитоплазма клітин світлПід електроним мікроскопом виявля ється глибока складчатість мембран базально поверхні. Щіточкова облямівка відсутня. Що це за канальці?

8
У хворого спостерігається постійна спрага та виделення сильно разведеної сечі, що може бути пов`язано не тільки з патологією сечовидільної системи, але і з порушеннями гормо нальної регуляції. З порушенням секреції якого гормона гіпоталамуса найбільш імовірно пов`язана ця патологія?

9
У дитини 7 років хворої на гломерулонефрит діагностовано анемію (зменшення кількості чевоних клітин крові). Порушення якої функції нирок призвело до розвитку цього патологічного стану?

10
У чоловіка 48 років диагностована патологія нирки, при якій відбувається відторгнення мікроворсинок епітелію, який вистиляє проксимальний каналець нефронЯкий процес сечоутворення буде порушений в першу чергу?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100