Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У людини 65 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у проміжній частині. Яка вона за походженням?

2
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено епітелій проксимального відділу нефронЯка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

3
На експериментальній моделі сформовано стан глюкозурії (присутність цукру у вторинній сечі) на фоні фізіологічної концентрації цукру в крові. Які процеси сечоутворення в найбільшій мірі порушуються?

4
Відомо, що юкстагломерулярний апарат нирки має клітини-"рецептори", якІ уловлюють концентрацію натрія в сечі. Де знаходяться ці клітини в нирці?

5
У жінки 30 рокІв в сечІ виявлено форменнІ елементи кров та бІлок. В якому відділі нефрона найбільшою мірою порушено процес формування сечі?

6
При гломерулонефриті (запальний процес в судинних клубочках) у хворих виділяється з сечою велика кількість білків, формуються набряки. Який процес сечоутворення при цьому порушується перш за все?

7
У людини 62 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у ділянці зовнішнього отвору сечівникЯка вона за походженням?

8
Хворий на протязі доби виділяє 8-10 л сечі (поліурія). Чим може бути визване подібне порушення сечовиделення?

9
На електронограмі показані клітини епітелія проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Утилізації яких речовин сприяють лізосоми?

10
У чоловіка 48 років відмічаються високі цифри артеріального тиску. При дослідженні крові встановлено підвищений вміст ангіотензинЯкі клітини нирки в першу чергу обумовлюють підвищення концентрації ангіотензина в крові?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100