Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
На експериментальній моделі сформовано стан глюкозурії (присутність цукру у вторинній сечі) на фоні фізіологічної концентрації цукру в крові. Які процеси сечоутворення в найбільшій мірі порушуються?

2
За нормальних умов сечоутворення в клубочковому фiльтратi знаходиться дуже мала кiлькiсть бiлка, тому що:

3
У людини 72 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у ділянці біля сечового міхурЯка вона за походженням?

4
У хворого спостерігається постійна спрага та виделення сильно разведеної сечі, що може бути пов`язано не тільки з патологією сечовидільної системи, але і з порушеннями гормо нальної регуляції. З порушенням секреції якого гормона гіпоталамуса найбільш імовірно пов`язана ця патологія?

5
Відомо, що простагландини нирки викликають зниження тиску в судинах. Де в нирці знаходяться клітини, які виробляють вказані біологічно активні речовини?

6
У чоловiка 34 рокiв, що хворiє протягом шести рокiв на хронiчне запалення нефронiв з високим рівнем артерiального тиску, виявлено пiдвищений вмiст ренiна в кровi. Якi структури нирки виробляють цю речовину?

7
Ураження нирок при кардiогенному шоцi супроводжується зниженням ниркового кровообiгу, олiгурiєю завдяки активнiй реабсорбцiї натрiю та води. Якi гормональнi змiни призводять до затримки натрiю та води у органiзмi?

8
У хворого спостерігається глюкозурія (наявність цукру в сечі). Який відділ нефрону, що забезпечує реабсорбцію глюкози, був при цьому пошкоджений?

9
На електронограмі показані клітини епітелія проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Утилізації яких речовин сприяють лізосоми?

10
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено судинні клубочки нирки. Яка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100