Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У дитини 7 років хворої на гломерулонефрит діагностовано анемію (зменшення кількості чевоних клітин крові). Порушення якої функції нирок призвело до розвитку цього патологічного стану?

2
На електронограмі показані клітини епітелію проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми, щіточкова облямівка має високу активність лужної фосфатази. Якому процесу сприяють мікроворсинки облямівки в першу чергу?

3
При гломерулонефриті (запальний процес в судинних клубочках) у хворих виділяється з сечою велика кількість білків, формуються набряки. Який процес сечоутворення при цьому порушується перш за все?

4
У чоловіка 48 років відмічаються високі цифри артеріального тиску. При дослідженні крові встановлено підвищений вміст ангіотензинЯкі клітини нирки в першу чергу обумовлюють підвищення концентрації ангіотензина в крові?

5
Хворий на протязі доби виділяє 8-10 л сечі (поліурія). Чим може бути визване подібне порушення сечовиделення?

6
Вiдомо, що захворювання нирок класифiкуються в залежностi вiд ураження того чи iншого вiддiлу нефрону. Яка iз означених нижче структур не входить до складу нефрона?

7
На електронограмі показані клітини епітелія проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка утворена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Реабсорбцію яких компонентів сечі зумовлюють численні інвагінації плазмолеми у базальній частині цих клітин?

8
Ураження нирок при кардiогенному шоцi супроводжується зниженням ниркового кровообiгу, олiгурiєю завдяки активнiй реабсорбцiї натрiю та води. Якi гормональнi змiни призводять до затримки натрiю та води у органiзмi?

9
У людини 62 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у ділянці зовнішнього отвору сечівникЯка вона за походженням?

10
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено епітелій проксимального відділу нефронЯка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100