Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
Юкстагломерулярні клітини нирок виробляють ренін, який приймає участь в підтримці артериріального тиску. Які клітини, крім юкстагломерулярних, мають здатність продукувати ренін?

2
Відомо, що юкстагломерулярний апарат нирки має клітини-"рецептори", якІ уловлюють концентрацію натрія в сечі. Де знаходяться ці клітини в нирці?

3
Юкстагломерулярний апарат продукує ренін, який приймає участь у регуляції кров'яного тиску, та еритропоетин, який стимулює кровотворення. Який показник є вирішальним у механізмі активації синтезу реніна?

4
Ураження нирок при кардiогенному шоцi супроводжується зниженням ниркового кровообiгу, олiгурiєю завдяки активнiй реабсорбцiї натрiю та води. Якi гормональнi змiни призводять до затримки натрiю та води у органiзмi?

5
У пацієнта з порушенням сечоутворення мікроскопічно виявлено пошкодження клітин, які контролюють кількість іонів натрія в сечі. Визначте, які клітини юкстагломерулярного апарату виконують цю функцію?

6
У дитини 6 рокІв в сечІ виявлено форменнІ елементи кров та бІлок. Про порушення якого процесу формування сечІ це свІдчить?

7
У хворого спостерігається поліурія (виділення більш 3 л добової сечі). При лабораторному аналізі питома вага сечі нижче норми, що свідчить про порушення концентраційної функції нирок. Який відділ нефрона, котрий концентрує солі та сечовину усередені канальців, було при цьому пошкоджено?

8
При злоякісній гіпертонії, яка характеризується стійким підвищенням артеріального тиску, розвивається некроз стінки дрібних судин нирки. Який відділ нефрона страждає першим?

9
У чоловіка 52 років відмічаються високі цифри артеріального тиску. При дослідженні встановлено підвищений вміст натрія в плазмі крові. Які клітини нирки найбІльшою мІрою приймають участь в підтримці концентрації натрія в крові?

10
Хворий на протязі доби виділяє 8-10 л сечі (поліурія). Чим може бути визване подібне порушення сечовиделення?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100