Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено судинні клубочки нирки. Яка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

2
При злоякісній гіпертонії, яка характеризується стійким підвищенням артеріального тиску, розвивається некроз стінки дрібних судин нирки. Який відділ нефрона страждає першим?

3
У дитини 7 років хворої на гломерулонефрит діагностовано анемію (зменшення кількості чевоних клітин крові). Порушення якої функції нирок призвело до розвитку цього патологічного стану?

4
Відомо, що сечовивідні шляхи складаються із слизової оболонки, підслизової основи, м'язової та зовнішньої оболонок. Який з органів сечовивідних шляхів має особливості будови, що відрізняються від будови останніх органів цієї системи?

5
У хворого спостерігається глюкозурія (наявність цукру в сечі). Який відділ нефрону, що забезпечує реабсорбцію глюкози, був при цьому пошкоджений?

6
Відомо, що нирка поряд із своєю основною функцією детоксикації організму виконує також інші функції, однією з яких є ендокриннЯкі з перелічених клітин не входять до складу юкстагломерулярного апарату?

7
На електронограмі показані клітини епітелію проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Реабсорбції яких компонентів сечі в першу чергу необхідна АТФ, яка продукується численними мітохондріями?

8
При гломерулонефриті (запальний процес в судинних клубочках) у хворих виділяється з сечою велика кількість білків, формуються набряки. Який процес сечоутворення при цьому порушується перш за все?

9
В основі природженого нефрогенного сечовиснаження полягає резистентність (стійкість) деяких структур нефрона до дії вазопресина (антидіуретичного гормона). Які частини нефрона мають рецептори до дії вазопресина?

10
На електронограмі показані клітини епітелію проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми, щіточкова облямівка має високу активність лужної фосфатази. Якому процесу сприяють мікроворсинки облямівки в першу чергу?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100