Товариство морфологів України: анатоми, гістологи, ембріологи, хірурги, цитологи
Титульна
Форум
Президія та правління
Відділення
Студентські олімпіади
Спеціалізовані Ради
Періодика
Дисертації та автореферати
Новини та оголошення
Каталог веб-ресурсів
Медичний гумор
Гістологія, цитологія та ембріологія
Нормальна та топографічна анатомія
Відділення
Розсилання
rss  
 
 Українською | На русском   
   
»»   НТ АГЕТ / тестовий контроль /

Тесты

Питання 
1
У хворого спостерігається глюкозурія (наявність цукру в сечі). Який відділ нефрону, що забезпечує реабсорбцію глюкози, був при цьому пошкоджений?

2
Відомо, що нирка поряд із своєю основною функцією детоксикації організму виконує також інші функції, однією з яких є ендокриннЯкі з перелічених клітин не входять до складу юкстагломерулярного апарату?

3
У людини 65 років виникли скарги на порушення сечовиведення. При обстеженні діагностовано пухлину сечовипускного каналу у проміжній частині. Яка вона за походженням?

4
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено судинні клубочки нирки. Яка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

5
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено епітелій проксимального відділу нефронЯка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

6
У людини 58 років виникли скарги на затримку сечовиведення. При обстеженні діагностовано доброякісну пухлину у ділянці трикутника сечового міхурЗ якої тканини, ймовірно, вона походить?

7
У дитини 6 рокІв в сечІ виявлено форменнІ елементи кров та бІлок. Про порушення якого процесу формування сечІ це свІдчить?

8
На мікропрепараті представлено тканину нирки, на якому видно клітини овальної та неправильної форми, розташовані у трикутнику між приносною та виносною артеріолами і щільною плямою, мають довгі відростки, якими контактують з клітинами мезангія; в цитоплазмі містяться фібрилярні структури. Які клітини мають вищеозначену будову та локалізацію?

9
В основі природженого нефрогенного сечовиснаження полягає резистентність (стійкість) деяких структур нефрона до дії вазопресина (антидіуретичного гормона). Які частини нефрона мають рецептори до дії вазопресина?

10
Відомо, що сечовивідні шляхи складаються із слизової оболонки, підслизової основи, м'язової та зовнішньої оболонок. Який з органів сечовивідних шляхів має особливості будови, що відрізняються від будови останніх органів цієї системи?

 
 
 © 2004-2015, Морфологія .DP.UA
 
Вниманию морфологов! Шановні колеги!
Більшість сторінок веб-сайту НТ АГЕТ чекає на Вашу інформацію.
Будемо дуже вдячні за Ваші рекомендації та зауваження щодо інформаційного наповнення сторінок сайту, дизайну і структури веб-сайту.
// Координатор - Твердохліб Ігор Володимирович, д.мед.н., професор, зав. каф. гістологіі ДДМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Відповідальний за створення та підтримку веб-сайту — Горбунов Андрій Олександрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2015, НТ АГЕТ.
© Розробка, дизайн, підтримка — Дніпропетровськ, ДДМА, кафедра гістології.
Rambler's Top100