НТ АГЕТ Морфологи Украины Днепропетровское отделение
Всеукраинской общественной организации
“Научное общество АГЕТ”
 Українською | На русском    ::   НТ АГЕТ / Днепропетровск / Топография /
     
Кафедра
О кафедре
История
Персонал
Научная деятельность
Учебный процесс
Студенческая деятельность
- - -
Форум
- - -
Гидрометцентр России
Реклама: Стоматологическая клиника Dentaltech https://dentaltech.com.ua/service/implantacia/ .
Сторінки історії кафедри

В 1920-1921 рр. кафедрою завідували по сумісництву професора М.М.Тростанецький і М.М.Фаерман. В 1922 і 1923 роках також по сумісництву керівництво кафедрою прийняв професор О.О.Абражанов. Професор О.О.Абражанов в цей час ввів учбові операції на тваринах, створив студентський гурток.

З 1924 по 1934 рік кафедру очолював професор В.В.Москаленко, учень В.М.Шовкуненка, який приніс на кафедру традиції школи свого вчителя, який почав вивчати на кафедрі судинну систему. Основним науковим напрямком кафедри в той час було вивчення клітковинних просторів тазу і розробка реконструктивних операцій при патології опорно-рухового апарату.

З 1932 року кафедра перейшла в нове приміщення морфологічного корпусу. Під час Великої Вітчизняної війни кафедра з інститутом була евакуйована. В 1943 році кафедра була поновлена.

З 1954 по 1958 роки кафедру очолював професор П.Я.Ільченко. Основним науковим напрямком робіт кафедри стали реконструктивні операції опорно-рухового апарату, вивчення клітковинних просторів кінцівок та шляхів розповсюдження запальних процесів. Розроблені нові способи ампутації гомілки та стегна, запропоновано імобілізаційний пристрій для транспортування постраждалих на шахті.

З 1958 по 1972 рік кафедру очолював професор М.Ю.Демко. Співробітники кафедри продовжували вивчення артеріальної та венозної сітки, переважно, сечостатевої системи та розробку методів їх оперативного лікування та вирішували проблему крипторхізму. Під керівництвом професора М.Ю.Демка захищено 2 докторських і 5 кандидатських дисертацій. М.Ю.Демко надрукував понад 100 наукових робіт, підготував підручник.

З 1972 по 1982 рік кафедрою керував доцент Є.Х.Чернявський. Основним науковим напрямком кафедри в цей період є вивчення сегментарного кровопостачання паренхіматозних органів і розробка раціональних методів оперативних втручань на них. Велику увагу Є.Х.Чернявський приділяв питанням розробки сегментарних безшовних резекцій паренхіматозних органів, експериментальним обґрунтуванням пластичних операцій на нирці і сечовому міхурі.

В складі викладачів в рiзнi роки працювали: доценти Олейніков Г.В., ас.к.м.н. Скороход М.М., В.О.Золотар, Д.Ф.Лохнін, О.А.Суховерша, М.Ф.Капустян, І.Ю.Бронніков. Багато рокiв на кафедрi працює професор Т.О.Квятковська. Пізніше на кафедру прийшли викладачі М.М.Невидайло, І.Н.Малишкін, І.В.Корпусенко, В.І.Великородний, Ю.В.Мамрак, О.А.Кушнарьов, О.М.Шарапова, С.В.Козлов, К.А.Кушнарьова. Бiльшicть з них одержали наукову ступінь доктора та кандидата медичних наук. Багато років працювала на посаді старшого лаборанта Г.П.Маган. Зараз на цiй посадi працюc М.А.Рогозна.

  Вверх 
 
UNDER CON$TRUCTION! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта вообще.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.м.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта - Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ]
(Если Вам понравился веб-сайт и Вы хотите создать свой - обращайтесь!)
© 2004-2017, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Ключевые слова: Медицинское образование навчання обучение, медицина, кафедры анатомии, гистологии, хирургии ВУЗы, медицинские институты; факультет, Faculty, Medical education learning, anatomy, histology; Morphologic departments, higher medical institutions.
Rambler's Top100