Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
У новонародженного виявлено кісткову дисплазію (аномалію розвитку), що пов'язана з пошкодженням клітин кісткової тканини. Утворення яких клітин порушено?

2
До лікарні доставлений хлопчик з травматичним ушкодженням верхньої кінцівки. При рентгенологічному дослідженні виявлений перелам плечової кістки. За рахунок якої структури буде відбуватись репаративна регенерація кістки?

3
Вагітній самці щура введено радіоактивну фосфатну сполуку. У якій з сполучних тканин ембріону, що розвивається, в найбільшій кількості буде виявлятися ця радіоактивна сполука?

4
Внаслідок механічної травми у хворого було пошкоджено малодиференційовані клітини охрястя. Які першочергові зміни у функції охрястя та хряща загалом при цьому можна спостерігати?

5
У хворого з новоутворенням (пухлиною) було взято біоптат . При мікроскопічному обстеженні в структурі тканини виявлені клітини, за будовою східні з хондробластами, мають тенденцію до формування клітинних стовпчиків. З якої тканини утворилась пухлина?

6
До клініки надійшов хворий з діагнозом: перелом ключиці. Які клітинні елементи будуть приймати участь в регенерації кісткової тканини?

7
На мікропрепараті хрящя вушної мушлі людини видно клітинні групи з двох-трьох хондроцитів. Чому ці групи клітин носять назву ізогенних?

8
У хворого з тяжкою травмою верхньої кінцівки спостерігається порушення процесів регенерації хрящової тканини внаслідок пошкодження малодиференційованих клітин хрящового диферону. Які клітини зазнали ушкодження?

9
На гістологічному зрізі представлено один з різновидів кісткової тканини. Визначте, які структури розташовані між остеонами в трубчастій кістці?

10
З віком у хрящовій тканині відбуваються певні зміни. Які з них не свідчать про старіння тканини?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100