Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
При дослідженні судин гемомікроциркуляторного русла хворого з черепно-мозковою травмою виявлено реактивні зміни в півшунтах епітеліоїдного типу. За якими морфологічними ознаками можливо відрізнити епітеліоїдні півшунти від інших судин?

2
Відомо, що атипічні кардіоміоцити належать до провідної системи серця, яка складається з синусно-передсердного вузла, передсердно-шлуночкового вузла та передсердно- шлуночкового пучкЗавдяки якій речовині відбувається, переважно, живлення провідних кардіоміоцитів?

3
У хворого виникли скарги на слабкість, головокружіння, відчуття дискомфорту в області груднини. При електрокардіографічному обстеженні виявлено порушення ритму. Функція яких клітин порушена у даному випадку?

4
У спортсмена в результатi постiйного фiзичного навантаження розвинулась функцiональна гiпертрофiя лiвого шлуночка серця. Який морфо-функцiональний процес лежить в її основi?

5
На препараті добре видно густу сітку капілярів, розташованих між двома артеріолами. В якому органі можна виявити цю сітку?

6
У хворих на гіпертонічну хворобу досить часто спостерігається ушкодження капілярів соматичного та вісцерального типі Які функції, що характерні для означених капілярів, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

7
У хворих на гіпертонічну хворобу досить часто спостерігається ушкодження венул. Які функції, що характерні для венул, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

8
У хворих на гіпертонічну хворобу досить часто спостерігається ушкодження артеріол. Які функції, що характерні для артеріол, постраждають внаслідок цього у першу чергу?

9
Кровоносні судини розвиваються у кінці другого на початку третього тижня ембріонального розвитку. З якої тканини вони походять?

10
В експериментальному дослідженні судин гемомікроциркуляторного русла серця виявлено підвищення кількості активно функціонуючих капілярів в умовах підвищеного фізичного навантаження. За рахунок чого збільшилась чисельність функціонуючих капілярів?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100