Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
На електронномікроскопічній фотографії працюючої макрофагічної клітини можна відрізнити лізосомні пухирці, що мають різну будову. Які з вказаних пухирців можна віднести до фагосом?

2
Хворому призначено препарат з вираженими лiпофiльними властивостями. Яким буде головний механiзм його всмоктування?

3
При імунній відповіді в пухкій сполучній тканині відбувається злагоджена робота імунокомпетентних клітин. Які структури цитолеми сприяють розпізнаванню клітиною різних зовнішніх сигналів?

4
Коли клітина проходить етап диференціювання, вона набуває специфічні структури і характерні особливості, що суттєво відрізняють її від інших клітинних типів. Які з приведених нижче ультраструктур не відносяться до органел спеціального призначення?

5
В живильне середовище, де вирощують клітини тварин, додали розчин амінокислоти лейцина з радіоактивною міткою. Через деякий час методом радіоавтографії виявлено високу концентрацію міченої амінокислоти поблизу певних органоїдів. Цими органоїдами можуть бути:

6
Для лабораторних досліджень взяли клітини червоного кістковго мозку. Вони відносяться до клітинних комплексів, які відновлюються. Визначте набір хромосом і кількість ДНК, які характерні для G1-періоду в цих клітинах.

7
Хворому був призначений кортизон, який стимулює синтез бiлка. Якi змiни відбудуться у ядрi клiтин при введенні кортизону?

8
У дитини 7 рокiв iз вродженою хворобою у клiтинах органiзму виявленi аномальнi бiополiмери. Про порушення функцiї яких органел йде мова?

9
Однiєю з причин ревматизму у людини на клiтинному рiвнi є саморуйнування клiтин через руйнування структури одного з органоїдiв. Що це за органоїд?

10
З метою отримання карiотипу людини на клiтини в культурi тканини подiяли колхiцином - речовиною, що блокує скорочення ниток веретена подiлу. На якiй стадiї припиняється мiтоз?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100