Общество морфологов Украины: анатомы, гистологи, эмбриологи, хирурги, цитологи
Титульная
Форум
Президиум и правление
Отделения
Студенческие олимпиады
Специализированные Советы
Периодика
Диссертации и авторефераты
Новости и объявления
Каталог веб-ресурсов
Медицинский юмор
Гистология, цитология и эмбриология
Нормальная и топографическая анатомия
Отделения
Рассылка
rss  
 
 Українською | На русском   
     
»»   НТ АГЕТ / тестовый контроль /

Тесты

Вопрос 
1
Відомо, що за добу у нирці утворюється біля 200 літрів первинної сечі. У проксимальному відділі канальців нирки здійснюється реабсорбція із первинної сечі білків, глюкози, електролитів та води. Яка речовина сприяє зворотньому всмоктуванню глюкози?

2
При фізичному навантеженні збільшується циркуляція крові через нирки. Відомо, що в процесі сечоутворення приймають участь не всі нефрони одночасно. Частина структур приймає участь в регуляції кровообігу. Які структури забезпечують швидкий відток крові з нирки, тобто відіграють роль шунтів?

3
Відомо, що одним з факторів, які приводять до розвитку гіпертонії, є порушення функції системи "ренін - ангіотензин - альдостерон". Де знаходяться клітини, які продукують ренін?

4
Під впливом шкідливих екологічних чинників пошкоджено судинні клубочки нирки. Яка з функцій нирки постраждає в першу чергу?

5
Відомо, що юкстагломерулярний апарат нирки має клітини-"рецептори", якІ уловлюють концентрацію натрія в сечі. Де знаходяться ці клітини в нирці?

6
На гістологічному зрізі мозкової речовини нирки виявляються канальці, стінка яких вистелена кубічним епітелієм, цитоплазма клітин світлПід електроним мікроскопом виявля ється глибока складчатість мембран базально поверхні. Щіточкова облямівка відсутня. Що це за канальці?

7
Відомо, що в нирках крім клітин, які сприяють звуженню судин, є клітини, які чинять антигіпертензивну дію (знижують тиск). Де знаходяься ці клітини?

8
На електронограмі показані клітини епітелію проксимального відділу нефрона з облямівкою, яка створена мікроворсинками, із посмугованістю в базальній частині, створеною інвагінаціями плазмолеми та мітохондріями між ними, видно численні лізосоми. Реабсорбції яких компонентів сечі в першу чергу необхідна АТФ, яка продукується численними мітохондріями?

9
У дитини 6 рокІв в сечІ виявлено форменнІ елементи кров та бІлок. Про порушення якого процесу формування сечІ це свІдчить?

10
Відомо, що нирка поряд із своєю основною функцією детоксикації організму виконує також інші функції, однією з яких є ендокриннЯкі з перелічених клітин не входять до складу юкстагломерулярного апарату?

 
 
 © 2004-2018, Морфологія .DP.UA
 
До відома морфологів! Уважаемые коллеги!
Большинство страниц веб-сайта НТ АГЕТ ожидает Вашей информации.
Будем очень благодарны за Ваши рекомендации и пожелания относительно информационного наполнения страниц сайта, дизайна и структуры веб-сайта.
// Координатор - Твердохлеб Игорь Владимирович, д.мед.н., профессор, зав. каф. гистологии ДГМА (056-7135323). [ e-mail ]
// Ответственный за создание и поддержку веб-сайта — Горбунов Андрей Александрович. [ e-mail ] // Dr. Andy.
© 2004-2018, НТ АГЕТ.
© Разработка, дизайн, поддержка — Днепропетровск, ДГМА, кафедра гистологии.
Rambler's Top100